LİDER TRANS (4).png
logo1_edited_edited_edited.png

Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesinde 4500m² açık, 13000m² kapalı alanda kurulu olan fabrikamızda 2011 yılı itibariyle AS-THERM Dekor & Isı Yalıtım Sistemleri markası ile tam kapasite EPS Kütük, Asmolen Levha ve Asmolen EPS Board Üretimine Başladık.

Çağın gereksinimleri doğrultusunda son teknoloji makinelerle donatılmış olup günlük 1000 m² blok, 500m² enjeksiyon kalıplama kapasitesi ile çalışmaktadır.

Fabrikamızda TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemleri ve TS EN ISO 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri kalite belgeleri, ISO 9001 kalite standartları sistemiyle, TSE 13163, TSE 13499, ETICS ve CE Kalite Standartları belgeleriyle üretim yapan fabrikamız ısı yalıtım sistemleri ile ilgili oluşacak tüm ihtiyaçlara en iyi kalitede yanıt vermekle beraber, bu kalite standartlarını alanında uzman kadrosuyla birleştirerek kısa bir sürede ülke bazında aranılan kalitede marka haline gelmiştir.

Kalite standartlarının sağlanması ve her geçen gün kalitede bir üst çizgiye çıkmak adına tesisimizde kurulu olan kalite kontrol labaratuvarımızda kullanılan son teknoloji test cihazlarıyla üretim kalitesi günden güne artmaktadır.

Fabrikamızda üretilen ürünler CE standartlarında tam otomatik olarak paketlenmekte ve etiketlenmektedir.

 

Çevre duyarlılığı politikamız doğrultusunda yapmış olduğumuz çalışmalarla oluşan ambalaj atıklarını geri dönüştürerek çevreye olan zararlarının önlenmesi sağlanmış olup anca geri dönüştürülerek ülke ekonomisine geri kazandırılmasını sağlamaktayız.

As-Therm ailesinde alanında deneyimli 2 inşaat mühendisi, 1 makine mühendisi, 1 mimar ve 6 tekniker olmak üzere toplam alanında uzman 65 çalışanıyla da sektörde oldukça iddialı bir ekibe sahiptir.

Fabrikamızda 2015 yılı itibari ile ısı yalıtım sistemlerininde aynı zamanda bir kolu olan Söve ve Dış & İç Cephe kaplama ürünleri üretimine de başlayarak yıllık 15000m³ ürün kapasitesi ile en iyi kalitede ürünler üreterek hizmet vermektedir.

Söve üretiminde son teknoloji olan CNC ve Router kesim makineleri kullanılarak, alanında uzman mimar ve çizim ekibimiz ile belirlenen tasarımlar ile tüm ihtiyaçlara uygun kaplama ve dekor ürünleri üretilmektedir.

CNC ve Router makinelerinde işlemi tamamlanan ürün daha sonra kalsit tutkal karışı özel bir harç kullanılarak çekim ve püskürtme makinelerinde yüzeyleri darbelere ve diğer dış etkilere karış dayanıklı hale getirilmektedir.

 

Fabrikamızda ileri teknoloji ürünü olan Poliüretan, Enjeksiyon makinesi ile EPS’den mamul Dış ve İç Cephe dekorasyon kaplama ürünlerine alternatif olarak üretilmektedir.

As-Therm aile çağı yakalamak ve çağın gereksinimlerini karşılamak için her zaman ar-ge çalışmalarına büyük önem vermiştir. Poliüretandan mamul ürünlerin üretilmesi bu araştırma ve geliştirme çalışmaları sonucu ortaya çıkmıştır.